10 Ekim 2009 Cumartesi

13 Ağustos 2009 Perşembe


SEBZE VE MEYVELERİN BİZE SUNDUKLARI FAYDALARINA GÖZ ATALIM
ELMA:KOLESTROL DÜŞÜRÜCÜ,İÇİNDEKİ PETKİN MADDESİ KÖTÜ KOLESTROLU DÜŞÜRÜYOR,AYNI ZAMANDA LİFLİ BİR MEYVE OLDUĞUNDAN KALIN BAĞIRSAĞIN DENGESİ İÇİNDE ÇOK FAYDALI HATTA,İYİCE YIKANMIŞ BİR ELMA HERGÜN YENDİĞİNDE DR.UZAKLAŞTIRIRMIŞ İLAÇ SANAİNDE İLACIN VE MERHEMİN HAM MADDESİYMİŞ..
*******
ENGİNAR: ENGİNARIN MOR YAPRAKLARI HEM TANSİYONU,HEMDE KOLESTROLÜ DÜŞÜRÜCÜ ÖZELLİĞİ YANINDA PİŞİRİLMİŞ SUYUNA AZ TUZ VE ZEYTİNYAĞI KATILIRSA SAĞLIKLI BİR ÇORBA OLUR AYNI ZAMANDAİDRAR SÖKTÜRÜCÜ,KAN ŞEKERİNİ DÜŞÜRMEKTE VE HAZMI KOLAYLAŞTIRMAKTA..
******
PANCAR:İYİ KOLESTROLÜ ARTIRIR,KÖTÜ KOLESTROLÜ DÜŞÜRÜR...
*****
SOĞAN:SİNİR SİSTEMİ VE CİLD İÇİN ÇOK FAYDALI..C,C2,B2,B6 VİTAMİNLERİ ZENGİN OLAN SOGANNIN SİNİR SİSTEMİNİ DÜZENLEYİCİ VE DENGELEYİCİDİR.. HER GÜN YARIM BARDAK SOĞAN SUYUİÇMEK,CİLD İÇİN,BAĞIRSAK DÜZENLEYİCİDİR..
*****
HAVUÇ:TABİİ BAGIRSAK YUMUŞATICI HAZMI KOLAYLAŞTIRIR,KABIZLIK GİDERİR VE İSHALE İYİ GELİR..AYRICA HAVUÇTA,A,B1,B2, VE C VİTAMİNİ VARDIR KURU OLARAK YENİRSE BESLEYİCİ DEĞERİ YÜKSEKTİR,BESLEYİCİDİR..
*****
KAYISI:CİLD VE BAĞIRSAK İLACI HER GÜN,2 KAYSI İNSANIN GÜNLÜK A VİTAMİNİ İHTİYACINI KARŞILAR...
*****
PATATES:KALIN BAĞIRSAK KANSERİNİ ÖNLEYİCİDİR..PATATES LİFLİ OLDUĞUNDAN BAĞIRSAKTAN GEÇİŞİ KOLAY OLMAKTA VE BAĞIRSAK KANSERİNİ ÖNLEMEKTE MİNAREL TUZLARI ZENGİN BİR SEBZEDİR..
*****
SARIMSAK:ENFAKTÜS TEHLİKESİNİ AZALTICI,TANSİYON DÜŞÜRÜCÜ VE KAN PIHTILAŞMASINI ÖNLEDİĞİ GİBİ KALP DAMAR HASTALIKLARINA KARŞI ÇOK YARARLI,SARMISAĞI BİRAZ MAYDANOZ VE ZEYTİN YAĞI İLE KARIŞTIRIP YENİR..
*****
KARNIBAHAR:KALIN BAĞIRSAK KANSERİNE İYİ GELDİĞİ VE BAĞIRSAK KORUYUCUDUR..
*****
LİMON:KARACİĞER YORGUNLUĞUNU GİDERİCİ,KAN DOLAŞIMINI DÜZENLEYİCİ KALP VE DAMAR İÇİNDE FAYDALI..C VİTAMİNİ,MİNERAL TUZ,KALSİYUM, VE FOSFOR DEPOSUDUR..
*****
MUZ:ENERJİ DOLU BİR MEYVEDİR.. MUZDA ALALERİN ÇALIŞMASI İÇİN GEREKLİ MİNERAL TUZLARI VARDIR..B1,PP VİTAMİNLERİ VARDIR..
*****
CEVİZ:BEYNE BENZEDİĞİ İÇİN BEYNE ÇOK FAYDASI VARDIR..AYRICA KANDAKİ KOLESTROLÜ DÜŞÜRÜR..
*****
BENDEKİ NOTLARI PAYLAŞMAK İSTEDİM..RABBİM,İNSANOĞLU İÇİN NELER YARATMIŞ BUNLARDAN FAYDALANIRKEN NE KADAR ŞÜKRETSEK AZ..HEP DERİM YA YEDİĞİMİZ,İÇTİĞİMİZ ŞİFALAR OLSUN,KİLO OLMASIN AMİN..ayfersultan..

RESİMLER NETTEN ALINTIDIR..Hiç yorum yok: